A szakszerű faápolás megfiatalítja a fákat és növeli azok elérhető életkorát. Építményekkel, elektromos kábelekkel körülvett szűk helyeken, alpintechnikával a legbonyolultabb szituációkat is megoldjuk. Már a viharok előtt érdemes visszavágni a fákat, levágni az elszáradt ágakat. Fektess be környezetedbe és unokáid jövőjébe! Nagyra nőtt, túlméretes, fiatalításra szoruló fák karbantartásában nagy tapasztalatunk van. A száraz, sérült ágakat eltávolítjuk és a fiatalítást igénylő fáknál visszavágjuk a lombkorona szintet. Előzd meg a viharkárokat! Ha úgy véled túl közel nőtt egy fa valamilyen épülethez vagy parkolóhoz, időben rendeld meg szolgáltatásunkat, hogy megkíméld szeretteid és értékeid a veszélyektől.
A munkánk során keletkezett faanyagot és zöldhulladékot feldolgozzuk, mozgatható méretűre vágjuk és kérés esetén elszállítjuk. A tűzifának valót igény szerint a kívánt méretre aprítjuk és farakásba pakoljuk.
A balesetveszélyes, haldokló fák kivágása sajnos elkerülhetetlen. Az elöregedett, elkorhadt, elhalt vagy kiszáradt fák fokozottan veszélyeztetik a környezetüket. Elég egy vihar és már meg is történt a baj. Ha a terület adottságai megfelelőek és van elég hely, akkor a fakivágás döntéssel egy gyors és költséghatékony módszer. A fa törzsébe éket (hajkot) vágunk és így meggyengítve, a kívánt irányba tudjuk dönteni, amikor körbevágjuk.
Amennyiben még egészséges fát vágunk ki, nagyobb darabokat tudunk kinyerni a fából, így építőanyagnak is alkalmazható. Ha a fa állaga ezt nem teszi lehetővé, kérésre kisebb darabokra vágjuk és farakásba pakoljuk, vagy a zöldhulladékkal együtt elszállítjuk.
Sok esetben lakóházak teteje, ablakok, teraszok, erkélyek, autóutak, járdák, elektromos vezetékek fölé nőnek a fák. A favágás ilyen esetben nagy körültekintést, tervezést igényel. Tereptárgyakkal körülvett, szűk helyeken alpintechnikával (kötelek, hevederek, karabínerek) a legbonyolultabb szituációkat is megoldjuk. Kisebb ágakat vágunk le a főágakról, kikönnyítjük azokat, és azután egy vagy több részletben levágjuk. A levágott ágakat kötéltechnika segítségével eresztjük le az esési útjukat kiszámítva és a megfelelő irányba húzzuk, hogy ne tegyen kárt a környezetében. A kopasz fa törzsét szeletekre vágjuk és így haladunk egészen a kívánt méretig. Ez időigényesebb munkavégzés és kizárólag megfelelő szaktudással, a törvényi kötelezettségek és a biztonsági előírások betartásával végezhető.
A munkánk során keletkezett faanyagot, zöldhulladékot feldolgozzuk, mozgatható méretűre vágjuk és kérés esetén elszállítjuk. A tűzifának valót igény szerint a kívánt méretre aprítjuk és farakásba pakoljuk.
Sok kertben gondot okoznak a túlszaporodó, elburjánzó növények, amelyek káros hatással vannak a többi növényre, illetve mérgezőek is lehetnek az emberek és háziállatok számára. Több mérgező, figyelmet igénylő növény is gyakran előfordulhat a kertben, például: borostyán, hajnalka, erdei iszalag, keleti fafojtó, háromkaréjú vadszőlő, kerti mályvacserje, tiszafa, fagyal, boroszlán, fagyöngy, kerek repkény. A legismertebb ezek közül a borostyán.
Szép látvány lehet, ha kerítésre, házfalra, lugasra futtatjuk fel, ám figyelni kell rá, hogy merre nő. A borostyán ugyanis a fákat és cserjéket támasztéknak használja, hogy minél több fényhez jusson, igyekszik feljutni a lombkorona legfelsőbb részére. Fényt von el a támasztékot adó növénytől, ami a korai pusztulását okozhatja. A kapaszkodó borostyán tömege főleg a hó segítségével összeroppanthatja a támasztó fa koronáját. Ezért a borostyánt a faállomány és egyéb kerti növények megvédése érdekében vissza kell szorítani, vagy el kell pusztítani. A hajtásait elvágjuk a töve körül és leszedjük a fáról, cserjéről, hogy azok zavartalanul nőhessenek tovább. A borostyán az érintetlen gyökérből újból kihajt, ezért a földből is eltávolítjuk a gyökereit, vagy más növényekre ártalmatlan anyaggal kezeljük.
A környezet és a saját életünk szempontjából is kiemelten fontos a fák megőrzése és gyarapítása. Jelentős mennyiségű szén-dioxidot vonnak ki a levegőből, enyhítik a forróságot, árnyékot adnak, vizet vesznek fel és párologtatnak, valamint rengeteg élőlénynek adnak otthont és élelmet.
Minden kivágott fa után javasoljuk a megrendelőnek, hogy ültessen új fát a területén. Tanácsadásunkkal segítünk kiválasztani a legmegfelelőbb fajtát és ültetési helyet. Meg kell gondolni a fajtaválasztást, hogy a helyszín adottságainak megfelelő faj koronája és gyökérzete ne veszélyeztesse később a környezetét. Nem szabad, hogy túlzottan leárnyékoljon vagy kárt okozzon a szomszéd épületekben. A gyökérzet növekedésére is gondolni kell, nehogy csöveket vagy az épület alapját veszélyeztesse. Fontos, hogy a változó klímát jól tűrő fákkal bővítsük a populációt, ami segít az ökoszisztéma fenntartásában.